Filip Đuranović je bio administrator portala Udar, na sudu je ustvrdio bivši premijer Dritan Abazović.
Međutim, ono što javnost ne zna, jeste da je Đuranović godinama bio jedan od čelnih ljudi medijskog tima DPS-a zadužen za onlajn predizborne kampanje pomenute partije.
Reklame, video spotovi, društvene mreže… Sve ovo je bio dio posla kojim je u DPS-u upravljao Đuranović. Mada to i nije neka tajna jer je portal Aktuelno, koji slovi za medij blizak Demokratskoj partiji socijalista, objavio prije nekoliko godina tekst, koji zakljuljučuje rečenicom „i član medija tima DPS Crne Gore Filip Đuranović“.

Takođe, Đuranovićevo ime se pominje i 2020. godine kada je direktno učestvovao u predizbornoj kampanji DPS-a za lokalne izbore u Tivtu, uplativši toj partiji 300 evra.

I ranije je Đuranović bio aktivan u kampanjama DPS-a. Jedan je i od onih koji su 2016. godine najbliže sarađivali sa tadašnjim liderom DPS-a Milom Đukanovićem.
Zanimljivo, Đuranović se nalazi i na „poznatoj“ fotografiji iz 2016. godine kada je Đukanović na noć izbora zaspao u fotelji, a tadašnji poslanik Predrag Sekulić taj trenutak ovjekovječio selfijem. Osoba iznad glave Sekulića je upravo Đuranović.
Prema tvrdnjama Abazovića, Đuranović je osoba koja je postavljala materijal na portal Udar i on je to javno saopštio na sudu. Uz to je objavio i imena i prezimena agenata ANB-a za koje se sumnja da su dostavljali materijal i zahtijevali da se objavljuje.
Osim toga Abazović je problematizovao i činjenicu da su u vrijeme rada portala Udar kamere snimile da je u prostorije ANB često dolazio nekadašnji ministar odbrane Predrag Bošković.
„I rekao sam da je to indikativno, s obzirom da nije karakteristika da ministar odbrane dolazi u Agenciju za nacionalnu bezbjednost. Ne kažem da je to nemoguća stvar, i da ne može ministar da dođe u instituciju, ali nije baš uobičajena praksa, naročito indikativno zato što se se sve to dešavalo pred sam izborni dan, odnosno u toku izbronog procesa 30. avgusta 2020. godine. I pomenuo sam Filipa Đuranovića, tadašnjeg službenika Agencije, moguće i sadašnjeg, nisam sto posto siguran ali mislim da se i dalje vodi kao zaposleni u tajnoj policiji, kojeg su operativni podaci tretirali kao tehničku podršku portala Udar, odnosno administratora tog sajta i tog sistema“, rekao je Abazović nakon suđenja.
Na nadležnima ostaje da ispitaju navode Abazovića, saslušaju osobe koje je targetirao Abazović, te utvrde da li su te osobe, bliske DPS-u, imale neku funkciju na portalu Udar.
Podsjećamo, portal Udar targetirao je 235 osoba iz Crne Gore kao navodne špijune i saradnike raznih službi i to tužioce, bivše vojne i policijske funkcionere, sveštenike, NVO aktiviste, političare i novinare.