Connect with us

Društvo

Inspekcija u Ćoćovom restoranu u kojem kačamak košta 30 eura

Published

on

Nakon Novogodišnje noći a tragom objavljene informacije sa cjenovnicima iz kolašinskih ugostiteljskih objekata nadležni inspekcijski organi obavili su kontrolu.

Naime, oni su prema nalogu glavnog inspektora rada Srđana Simovića koji je reagovao po prijavi na cijene obišli više objekata u tom turističkom mjestu.

Prema navodima portala Aktuelno koji je „stao“ u zaštitu vlasnika objekta na skijalištu dva inspektora iz Plava, Mirza Cecunjanin i Mersad Šabović, došli su prvog radnog dana nakon novogodišnjih praznika u Ski rizort Kolašin 1450.

Nakon obavljene kontrole a s obzirom da određivanje cjenovnika u privatnim ugostiteljskim objektima nije u nadležnosti države inspektori su konstatovali činjenično stanje i utvrdili da pomenuti Ski rizort nije donio odluku da raditi za praznike, znog čega je i izrečena kazna.

Podsjećamo, cjenovnik iz restorana koji posluje o okviru Ski rizorta Kolašin 1450 objavljen je na društvenim mrežama i izazvao je buru komentara.

U tom meniju porcija kačamaka košta čak 30 eura, pasulj je 20, hamburger 10, a šolja kiselog mlijeka pet eura.

Inače, kompanija “Kolašin 1450” u većinskom vlasništvu je kiparske ofšor firme “Caldero Trading Limited”, koja se povezuje sa biznismenom Zoranom Bećirovićem.

Izvor: PRESS

Nastavi Citanje
Klikni za komentar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Društvo

VRH LOVĆENA: Neće Njegoševu kapelu, ali albanski spot sa polugolim plesačicama se uklapa u ambijent! (VIDEO)

Published

on

Albanski pjevač David Drešaj snimio je spot na Lovćenu kod mauzoleja Petra II Petrovića Njegoša, i time izazvao niz negativnih komentara na društvenim mrežama.

Spot pod nazivom “Je t’ aime” objavljen je na Jutjubu prije četiri dana, a pjevač igra ispred mauzoleja sa nekoliko plesačica.

Nastavi Citanje

Društvo

Mi znamo ko smo: Sramno saopštenje CGO!

Published

on

„Danas su, od strane jedne „progresivne” i „građanske” nevladine organizacije, objavljeni rezultati istraživanja koji srpski narod u Crnoj Gori označavaju „privilegovanim” u odnosu na ostale etničke zajednice. To je svojevrsna travestija, kojom se povlašćenima proglašavaju oni koji su decenijama diskriminisani po različitim osnovama“, navode iz organizacije „Mi znamo ko smo“.

Kako kažu, istraživanje je uvod ju dosta dublje i implikativnije probleme koji se tiču svih građana Crne Gore i njihovih, Ustavom zagarantovanih, prava.

– Ne samo da je bespredmetno i bespotrebno, u društvu koje nominalno teži građanskom karakteru, građanima postavljati pitanje o navodnoj „privilegovanosti” bilo koje etničke zajednice, već se ovakvim neumjesnim zahvatima, ugrožava, možda i stigmatizuje, označeni narod. Farsična priroda čitavog istraživanja još je problematičnija ukoliko znamo da je  Crna Gora zemlja u kojoj je, do skoro, po oficijelnim podacima, recimo, u državnoj administraciji, bilo zaposleno samo 4.8% Srba (kojih po posljednjem Popisu ima 33%), u kojoj je, od strane državnog vrha, parlamentarne većine i od strane institucija sistema, progonjena Srpska Pravoslavna Crkva, i u kojoj jezik kojim govori najveći procenat njenih stanovnika (43%) ni danas nema zasluženi status službenog jezika- navode iz ove organizacije.

Dodaju da je pogrešno s aspekta evropskih, građanskih i demokratskih principa, riskantno – pod varljivom krinkom pokušaja doprinosa društvenoj koheziji i pomirenju – bilo koju nacionalnu zajednicu markirati kao privilegovanu i povlašćenu u odnosu na ostale.

– Istovremeno, zanimljivi su i, višestruko rječiti, i momenat i prezentacija grotesknog istraživanja (sprovedenog dva dana nakon objavljivanja zvaničnih rezultata Popisa stanovništva) što – kao i sve učestaliji nasrtaji medijsko-političke konjukture na srpski narod u Crnoj Gori – može samo ukazivati na želju da se dezavuiše ambijent koji je, očigledno, mnoge zatekao i iznenadio. U tom smislu, još jednom ukazujemo na činjenicu da je na snazi diskriminatorni jezički presedan neuporediv sa ustavnim, građanskim i lingvističkim praksama bilo koje evropske zemlje, i da ova zaostavština kriminogenog i autokratskog režima pogađa upravo građane koji se nazivaju „privilegovanima” – zaključuju iz „Mi znamo ko smo“.

Nastavi Citanje

Društvo

Kusturica: Zaštitili smo Mokru Goru od sestre Mila Đukanovića!

Published

on

Proslavljeni reditelj i umjetnik Emir Kusturica izjavio je u emisiji Agape na TV Insajder da je uspio da zaštiti Mokru Goru od sestre Mila Đukanovića, Ane Kolarević,  koja je tu namjeravala da investira novac u kopanje nikla.

Kako kaže, ta pobjeda je izvojevana u vrijeme dok je Vojislav Koštunica bio premijer Srbije. Nakon toga je jedna zapadna obavještajna agencija pokrenula priču da mu je država poklonila Mokru Goru.

“To je laž koju je pokrenula jedna obavještajna služba preko jednog političara u vrijeme kada je Koštunica bio na vlasti. Istina je da smo uspjeli da zaštitimo Mokru Goru od kopanja nikla i da najljepši dio Srbije, južne djelove Tare do granice sa Drinom, zaštitimo u tri navrata. Prvi put su bili Englezi, drug put sestra Mila Đukanovića i treći put neki Šiptari koju su to htjeli da kupe preko Engleza”, podsjetio je Kusturica.

Svu hajku na njega pokrenuo je po instrukcijama sa strane lider LDP-a Čedomir Jovanović.

“Onda su Čeda Jovanović i LDP ponavljali to kao mantru, kao da su u budizam upali, da je Kusturici država dala planinu. Kusturici država nikada nije dala ništa, a kamoli planinu. Kusturica je zarađivao na svojim filmovima mnogo  novca, dok su oni stajali u redu pred tom obavještajnom službom da uzmu koju desetinu hiljada evra. Kusturica je od svog novca, za razliku od njih koji su taj novac izvozili napolju, prodajući kuću i stan u Francuskoj i sve što je imao da bi napravio Mećavnik. Mokra Gora je jedina komuna u Srbiji koja ima jednu posebnu vrstu prečistača i u rasponu od 11.000 kvadratnih kilometara sve podzemne vode su zaštićene zahvaljujući trudu koji je trajao 20 godina i države koja nam je pomagala. Sve sam kupio sam, ništa mi država nije dala“, poručio je Kusturica.

Nastavi Citanje

U Trendu