Connect with us

Stav

Mladen Stojović, Sve su maske pale, zna se ko je ubio Duška Jovanovića

Published

on

СВЕ СУ МАСКЕ СУ ПАЛЕ – ЗЛОЧИН ЈЕ РИЈЕШЕН ДО НАЈСИТНИЈИХ ДЕТАЉА И СВИ ВОЈНИЦИ ХОБОТНИЦЕ И САУЧЕСНИЦИ У УБИСТВУ САДА ЧИНЕ СВЕ ДА СЕ ИЗВУКУ И УКЛОНЕ ОНЕ КОЈИ СУ ИМ СТАЛИ НА РЕП.

Грађани Црне Горе који нису „блокирали разум“ с обзиром на ове чињенице, одавно су схватили ко стоји иза убиства Душка Јовановића. Ново је то што су у претходној Контроверзи, имали прилику да чују и још један детаљ који потврђује сазнање – да је, поред пушке из које је убијен (преузете из депоа ДБ-а), злочин извршен и из аутомобила који је био у посједу. полиције (државе).

U novoj Kontroverzi saopšteno je još nekoliko važnih detalja o tom vozilu nakon kojih bi tužilaštvo moralo da reaguje (gledajte sutra od 20h na TV Adria i od 21 na YouTube kanalu).

Ukratko: sve kockice mozaika su složene, a to što je neko ukrao pušku iz depoa Višeg suda (osnovano se sumnja preko vrata a ne kroz prokopani tunel), a nadležni još uvijek nisu reagovali u skladu sa strukom i etikom potvrđuje samo to da su pipci ZLA svuda oko nas.

U ovom kontekstu treba razumjeti i razloge zbog kojih je dio javnosti zažmurio na objelodanjivanje informacija koje do krajnosti razobličavaju pozadinu zločina i njegovu dubinu. Nije ih saopštio bilo ko, nego policajac koji vodi istragu 20 godina. Ključni borac protiv Hobotnice – Vladan Pavićević.

Da ponovim one krucijalne:

  1. Puška iz koje je ubijen Duško stigla je iz depoa DB-a
  2. Vozilo iz kojeg je pucano pripadalo je policiji
  3. Lica za koja se operativno sumnja da su izvršioci ubistva bila su na platnom spisku MUP-a
  4. Operativci DB-a za koje se osnovano sumnja da su učestvovali u organizaciji zločina obilazili su šest mjeseci prije atentata u zatvoru lice za koje se osnovano sumnja da je ispalilo 4 projektila u Duška iz puške koja je stigla iz depoa DB-a iz vozila koje je iz policije dato za „potrebe“. Osumnjičeni za izvšrenje ubistva je ubrzo nakon ovih posjeta oslobođen iz zatvora prije isteka kazne koju je služio.
  5. Pismo upozorenja Dušku da mu se sprema likvidacija u organizaciji „šefova MUP-a“, koja se i desila po istom scenariju, stiglo je iz DB-a
  6. Napad na Duška, četiri godine prije strijeljanja pred redakcijom Dana, izvelli su pripadnici policije
  7. Opstrukcija istrage išla je iz policije, DB-a, dijela pravosuđa i tužilaštva tijesno povezanih sa centrom moći za koji se osnovano sumnja da je naručio likvidaciju. Postoje svjedoci koji će to potvrditi.
    Itd Itd Itd

Jasno mi je zašto medijski izvođači radova strukture koja stoji iza ubistva tihuju povodom navedenih „okolnosti“. Nije da mi nije jasno zašto tihuju i oni mediji koje dubina ovog zločina plaši jer znaju da se i u njihovim odajama u danima zla širio vonj umiješanih u ovo i slična nepočinstva.
Razumijem i strah onih kojima je jasno da je Hobotnica ušla u svaku instituciju, svaku stranku, svaku poru ovog društva…
Razumijem čak i muk u štabu Hobotnice, u kojem ovih dana razmatraju može li problem da se riješi tako što će da skinu još par glava, da podmetnu još neku gadost „kome treba“… da ponovo zavlada tišina nalik onoj koja je vladala nakon ubistva Duška, Slavka, Pavla… Pa da nam advokati Đavola, i njegove sluge sa novinarskom iskaznicom objasne kako „nema dokaza“.

Може и то да се деси. Али за подношење такве будућности потребно је много обимнија конзумација наркотика од ове коју тренутно користе шампиони „црногорске транзиције“ и њихови следбеници, и потпуно брисање савјести и свега преосталог људског у њима. Исто важи и за све њихове нове и будуће партнере. Опстаће некажњени на овом свету само са резервисаним местом за 9. круг.

ИЗВОР: ФЕЈСБУК ПРОФИЛ МЛАДЕН СТОЈОВИЋ

Politika

Piše, Spasoje Tomić, Sindrom komitskog polusvijeta

Published

on

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

NJihova bahatost, kompleksi više vrijednosti i lažni osjećaj hrabrosti, osjećaj hrabrosti u čoporu, veselinveljovićevska životna filozofija, paljenje guma, srbofobija, sve je to odlika prosječnog komite.

U pitanju je klasičan polusvijet, ograničenih shvatanja, ograničenog intelektualnog dometa. Jer da njihov intelektualni domet nije ograničen, ne bi sebi dozvoli da pjevaju da su đeca ispod kapelice, dok na Lovćenu stoji nakaza od mauzoleja, koga gle čuda ta ista đeca ispod kapelice brane ne dajući da se obnovi kapela, kapela koja je amanet NJegoša.

Svakako, slažem se sa jednim mojim prijateljem koji je rekao da njima ipak treba pomoći, na način što bi se taj polusvijet na par godina prebacio u urbane sredine, da vide i nauče kako se treba ponašati, ophoditi i poštovati različitosti, pa ih onda vratiti u sredine gdje žive kako bi te sredine bile oslobođene primitivizma i šovinizma, koji se svakako najbolje ispoljio i još uvijek ispoljava pjevanjem pjesama ustaše Tompsona.

Spasoje Tomić, srpski političar iz CG

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Nastavi Citanje

Stav

PIŠE, PERICA ĐAKOVIĆ , ZA IGALO SJUTRA MOGUĆI DAN „D“, KOGA SU ZMIJE UJEDALE I GUŠTERA SE BOJI!

Published

on

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Da li će muke zaposlenih u Institutu „Dr Simo Milošević“ u Igalu napokon biti prevaziđene i ova, jedina banja u Crnoj Gori krenuti pravim stazama oporavka, znaće se poslije sjutrašnjeg nastavka Skupštine akcionara.

Na prethodnoj Skupštini, održanoj 9. januara, čule su se polemike i razmimoilaženja između većinskog vlasnika države (Vlade) i manjinskog akcionara Vile Oliva (Žarko Rakčević). Polemika je vođena oko plana restrukturiranja koji su na zahtjev Vlade (kao većinskog vlasnika akcijskog kapitala, odnosno 56 odsto), izradili i predložili profesori sa crnogorskih fakulteta a koja podrazumjeva prodaju određenih objekata ove ustanove kako bi se izbjegao stečaj koji već duže stoji kao “Damaklov mač“ iznad Instituta.

Najveći manjinski akcionar (sa 27 odsto akcija), Vila Oliva, odnosno Žarko Rakčević usprotivio se prodaji objekata, prije svega „Prve faze“ Instituta, objekta koji se nalazi na samoj pjeni od mora i iz koje je krenuo razvoj Igala kao velikog rehabilitacionog centra. U ovom velikom zdanju, da bi javnost znala, u čijem sklopu je i soliter, od 80-tih godina kada je izgrađena druga faza Instituta, uglavnom su se liječili crnogorski pacijenti i o trošku države boravili penzioneri.

Ovaj objekat ima i posebno jedinstveno odjeljenje za nepokretne bolesnike. Ova polemika prenijela se i na odbornike hercegnovske Skupštine, ali i među same građane Igala i Herceg Novog, a što i nije čudno jer su građani za ovu ustanovu emotivno vezani jer su je gradili i finasirali njihovi preci i prethodnici podržavajući ideju profesora Svetozara Živojnovića. Od predstavnika Vlade se moglo čuti da oni planiraju da država otkupi Dječije odjeljenje gdje bi se gradila dugo potrebna škola za djecu Igala, od predstavnika Menadžmenta Instituta se čuo i predlog da se predloži Vladi da iznad parking prostora druge faze podigne dvije etaže za preko potrebnu bolnicu, koju je inače država dužna da vrati Herceg Novom za prodati objekat Vojne bolnice u Meljinama.

Tako bi se kompletirao ovaj kompleks i postao Zdravstveno rehabilitacioni centar. Na taj način bi se objekti Instituta sačuvali od direktne prodaje. Inače, predlog Vladi može da posluži i ideja da se soliter, koji je sada u sastavu prve faze, pretvori u izuzetno potrebni dom za stare osobe. To bi sasvim sigurno bio humani potez prema osobama koje su svojim radnim odnosom doprinijeli samom gradu i državi, i omogućilo im se da borave u blizini šetališta, što je dragocjeno ovoj vrsti populacije, jer bi značajno uticalo na njihovo psihofizičko stanje i opšte dobro, a ne kao što smo navikli da se objekti za pripadnike “trećeg doba” grade na periferijama daleko od urbanih sredina.

Sigurno da bi imajući u vidu cijene boravka starijih osoba ovakav objekat mogao da bude čak i rentabilan i da zaposli dio osoblja. Uz to predlog Vladi bi bio i pravo preispitivanje procesa tranzicije kroz koji je prošao ovaj objekt kod prethodne vlasti. Tačnije, gdje su otišla sredstva koje je država bila dužna da uplati Institutu preuzimajući akcije od preko 50 odsto za objekte koje je gradila privreda Herceg Novog i za zemlju koja je bila dio ovog objekta a nije baš toliko mala i s obzirom na lokaciju predstavlja očigledno plijen zainteresovanih kupaca. Ne znam zašto se kod rješavanja sudbine Instituta izbjegava uključenje i grada u kome je nastao i u kome se nalazi ova zdravstvena ustanova. Rekao bih po onoj narodnoj koga je zmija ujela i guštera se boji, tako se Novljani pribojavaju i oko sudbine ovog posljednjeg privrednog subjekta koji je do sada uspio da izbjegne tranzicione procese, a narod bi rekao i lopovske radnje koje su gledali oko objekata HTP Boke, Prvoborca, PKB-a, Južnog Jadrana, Pomorskog saobraćaja, Vojne bolnice (gdje su građani direktno višegodišnjim izdvajanjem od svojih zarada gradili porodilište), Mješovitog, Vinoprometa…

Zato mislim da je na nedavnoj vanrednoj sjednici lokalnog parlamenta trebalo da prisustvuje ako ne lično premijer ono neko direktno iz njegovog kabineta i da odgovori na pitanja, a posebno na primjedbu odbornika Lučića koji je čitajući plan restrukturiranja Instituta citirao tačku 1 koja navodi odmah prodaju objekata. Narod je u prvi mah podržao istup vlasnika Vila Olive gospodina Rakčevića, ali izražavajući sumnju šta se iza njima bliskih riječi krije. Gospodin Rakčević jeste biznismen i prije svega gleda svoj interes, a ne interes građana i grada u kome ne živi. Prisustvo predstavnika većinskih i manjinskih akcionara na pomenutoj sjednici Skupštine Herceg Novog, koja praktično ništa nije odlučivala, bilo je izuzetno važno da razrješi dileme ne samo odbornika, već i građana koji su to mogli pratiti putem direktnog TV i radio prenosa. U sve ostaje sumnja, jer nisu u pitanju samo vrijedni objekti već i mnogo vrednije zemljiše sa kojim je nekad raspolagao Institut, a čudnom tranzicijom preuzela država, kao i onaj dug kod Jugobanke, od koga se kasnije ogradila prebacujući ga na zaposlene u Institutu i koji je postao “karcinom” za prijeteći stečaj. Zato, ne ljutite se, jer Novljani, poučeni svim onim lošim iskustvom kroz šta su prošli, imaju realno pravo da sumnjaju u dobre namjere, povodeći se onom starom izrekom “čuvaj se Danajaca i kad darove nose”.

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Nastavi Citanje

Stav

Piše, Spasoje Tomić, Zašto ne prihvatam tzv državne simbole

Published

on

1. Zato što su nametnuti od strane vladajuće kamarile silom na sramotu;

2. Zato što ne odražavaju multinacionalnost;

3. Dio himne je napisao crnogorski ustaša Sekula Drljević;

4. Grb nije orao već kokoška, a ja kokošku manje cijenim od orla;

Zastava

5. Zato što nemaju utemeljenje u istoriji, tradiciji Crne Gore;

6. Zato što su su iste ovakve simbole promovisali italijanski fašisti;

7. Zato što su odraz odvratnog, ljigavog, antisrpstva;

8. Zato jer nas niko nije pitao, niti konsultovao kada su simboli birani, a za takve stvari je potreban konsenzus;

9. Zato jer ovi simboli predstavljaju referendumsku krađu;

10. Zato što ih promovišu srbofobi Milo Đukanović, Ranko Krivokapić i njima slični;

11. Zato što je Crna Gora provizorijum, a ne država . Zbog svega navedenog nikada neću poštovati silom nametnute simbole, kojih se svako ko ima imalo obraza stidi.

Nikad više 12 jul 1941.

Nastavi Citanje

U Trendu