Connect with us

Glas naroda

Jovanović optimista, “Budva naš grad” čeka odgovore DNP-a, SNP-a i PES-a, pozvani i NSD i DPS

Published

on

Nosilac liste Budva naš grad i doskorašnji predsjednik SO Budva Nikola Jovanović rekao je gostujući u emisiji Reflektor na TV Vijesti da je optimista kada je riječ o dogovoru o formiranju vlasti u ovom gradu do 7. avgusta, kada ističe rok za pregovore.

On je poručio da još uvijek čekaju zvaničan stav Demokratske narodne partije i Socijalističke narodne partije, koje su bile na listi  “Za budućnost Budve” koju je predvodio Mladen Mikijelj.

“Postoji preko 20 odbornika koji mogu konstituisati vlast”, rekao je Jovanović.

Na pitanje da li su neke partije sa liste koju je predvodio Mikijelj više puta poručile da nisu zainteresovane da pojedinačno govore o formiranju vlasti sa Jovanovićevom listom, već da mogu samo razgovarati kao jedinstvena lista, Jovanović je kazao da je to stav Pokreta za promjene (PzP) koji ima jednog odbornika.

Rekao je da je PzP taj odgovor uputio putem medija, a da taj zvaničan odgovor njemu nikad nije upućen.

Na pitanje kako bi moglo doći do saradnje sa DNP ili SNP, Jovanović je rekao da se utemeljenje za to može naći na primjeru Berana.

“SNP je u Beranama izopšten, možda i politički ponižen u odnosu na partnere na državnom nivou. I tu postoji politička kriza koja vjerovatno vidi ka vanrednim lokalnim izborima”, rekao je Jovanović.

Rekao je da je u odličnim odnosima sa DNP i da postoje kontakti. Jovanović je rekao da izborna lista koju je predvodio treba da da kandidata za predsjednika Opštine i da će u narednim danima uputiti poziv Novoj srpskoj demokratiji (NSD) i Demokratskoj partiji socijalista (DPS).

Jovanović je rekao da će u narednom periodu, s obzirom da nisu obavili  razgovore sa određenim dijelom političkih činilaca koji su učestvovali na izborima, pozvaće i njih da obave političke konsultacije.

“S obzirom da smo u protekloj nedjelji najavili da ovu nedjelju počinjemo sa nekim neočekivanim stavom, ovom prilikom želim da saopštim ekskluzivu, a to je da ćemo u tim razgovorima pozvati i političke činioce sa kojima smo rekli da nećemo konstituisati vlast, a to su Nova srpska demokratija (NSD), Demokratska partija socijalista (DPS), ali i drugi politički činioci, čak i oni koji nisu prešli cenzus, jer svi koji su učestvovali u izborima imaju šta da ponude i da daju viđenje kako vlast treba da se konstituiše”, rekao je Jovanović.

On je kazao da će nosilac liste “Za budućnost Budve” Mladen Mikijelj (NSD) imati prednost.

Na konstataciju voditeljke i urednice emisije Aleksandre Mudreše da pozivaju “ljute neprijatelje” iz predizborne kampanje da pregovaraju o formiranju nove vlasti, Jovanović je rekao “tako je”.

Rekao je da će i DPS pozvati na razgovore jer je za njih glasao respektabilan broj građana, osvojili su sedam mandata, tri više nego NSD, i da žele da čuju njihov stav i razmišljanje.

Jovanović je kazao da postoje pozitivne impresije da se konstituiše vlast od strane tradicionalnih koalicionih partnera sa kojima su i ranije vršili vlast u Budvi od 2017. godine.

“Tu mislimo na SDP, Demokratsku Crnu Goru i URU. Što se tiče razgovora sa Pokretom Evropa sad (PES), shvatio sam da su oni vođeni u kontekstu očuvanja državne vlasti. Moji utisci su da je raspodjela državnih funkcija, ako hoćete fotelja, primarna, u odnosu na odgovornost prema građanima Budve. Mislim da se rukovode političkim interesom da dođe do stabilizacije prilika na državnom nivou, vjerovatno rekonstrukcija Vlade ili potezi koji vode ka tome i da su oni primarni u odnosu na odgovornost prema građanima Budve”, kazao je Jovanović.

On je poručio da su delegaciju PES činili isti činioci kao oni koji su se sastali sa izbornom listom Nove srpske demokratije (NSD).

“To su gospodnin Bojović, Pejović i gospođa Nađa Laković kao poslanica i predstavnica izborne liste. Inios u prenosili stavove Predsjedništva i predsjednika partije. Nisam stekao utisak da ih Budva zanima u ovom dijelu, jer da jeste, saopštio sam im da postoji 15 odbornika i da su njihova dva nedostajuća”, kazao je Jovanović.

On je rekao da smatra da ima 15 odbornika za formiranje vlasti.

Poručio jeda PES još nije izabrao stranu.

Jovanović je poručio da je otvorena lažna afera “stan”, te da je imao polemiku sa Mrežom za afirmaciju nevladinog sektora (MANS).

“Vidim da je sad moj stan interesantan mnogim mimerima iza kojih stoje određeni ljudi iz Nove srpske demokratije (NSD), ljudi koji su zaposleni u jednoj srpskoj kompaniji, nalaze se više godina na bolovanjima. Vidim da ih je DPS u te firme zaposlio, a NSD preuzela da protiv mene vode prljavu kampanju. Nikakva prljava kampanja neće spriječiti da konstituišemo vlast niti će umanjiti naš izborni rezultat”, rekao je Jovanović.

Jovanović je kazao da nije bio u kontaktu sa bezbjednosno interesantnim licima te da su podmetačine da je iza njih bio “kavački klan”.

Jovanović je rekao da kriza u vlasti ima veze sa projektom gradnje turističkog kompleksa u mjestu Skočiđevojka.

Rekao je da su neki bili vrlo zainteresovani da dođe do realizacije te investicije.

Poručio je da ne može ništa detaljnije da kaže.

Geopolitika

Tramp: Bajden je najgori predsjednik u istoriji SAD; Džonson: Bajden da odmah napusti Bijelu kuću!

Published

on

Kandidat Republikanske partije za za predsednika SAD – Donald Tramp – povodom iznuđenog povlačenja Džoa Bajdena iz izborne trke rekao je da se on povlači „kao do sada najgori predsjednik u istoriji zemlje“.

Ocijenio je i da je Bajden bio nedostojan da bude predsjednički kandidat.

CNN je u kratkom telefonskom razgovoru, samo nekoliko minuta nakon što je Bajden saopštio da odustaje, naglasio je da je uvjeren da će potpredsjednicu Kamalu Haris lakše pobediti nego što bi pobijedio Bajdena.

Dodao je da je siguran će biti u stanju da brzo otkloni štetu koja je SAD nanela Bajdenova vladavina.

Potpuno očekivano, kao što je to prethodno učinio i Džej Di Vens, Trampov kandidat za potpredsjednika SAD, spiker donjeg doma Kongresa SAD, Majk Džonson, zatražio je od Bajdena da odmah napusti funkciju šefa države:

„Ako Džo Bajden nije dostojan da bude kandidat za predsjednika SAD, onda nije dostojan ni da dalje ostaje na tom položaju!“

 

Nastavi Citanje

Geopolitika

Bajden se povukao iz predsjedničke trke

Published

on

Džozef Bajden je saopštio da se povlači iz predsjedničke trke.

Istovremeno je napomenuo da će ostati na čelu države do kraja mandata.

Bajden je u pismu na platformi Iks poručio da vjeruje da je u najboljem interesu njegove stranke i države da se povuče i da se fokusira samo na ispunjavanje svoje dužnosti kao predsjednika do kraja mandata.

Bila mi je najveća čast u životu da služim kao vaš predsjednik. I dok je moja namera bila da tražim reizbor, vjerujem da je to u najboljem interesu moje stranke i zemlje da se povučem i da se usredsredim isključivo na ispunjavanje svojih dužnosti predsjednika do kraja mog mandata”.

Predsjednik SAD je najavio i da će se kasnije ove sedmice obratiti naciji.

„Za sada, dozvolite mi da izrazim najdublju zahvalnost svima koji su se toliko trudili da budem ponovo izabran. Želim da se zahvalim potpredsjednici Kamali Haris što je bila izvanredan partner u svemu. I dozvolite mi da izrazim svoju srdačnu zahvalnost američkom narodu za vjeru i povjerenje koje mi je dao: ne postoji ništa što Amerika ne može da uradi – kada mi to uradimo zajedno. Moramo samo da zapamtimo da smo Sjedinjene Američke Države“, naveo je Bajden.

On kaže da su tokom protekle tri i po godine, Amerikanci napravili veliki napredak kao nacija.

„Danas Amerika ima najjaču ekonomiju na svijetu. Napravili smo istorijska ulaganja u obnavljanje naše nacije, u smanjenju troškova lijekova na recept za starije osobe i širenju pristupačne zdravstvene zaštite rekordnom broju Amerikanaca. Pružili smo potrebnu negu milionima veterana izloženih toksičnim supstancama. Usvojen je prvi zakon o bezbjednosti oružja u poslednjih 30 godina. Imenovana prva afroamerička žena u Vrhovni sud…“, navodi Bajden.

Zajedno, mi smo prevazišli pandemiju i najgoru ekonomsku krizu od Velike depresije.

„Mi smo zaštitili i sačuvali našu demokratiju. I mi smo revitalizovali i ojačali naše saveze širom svijeta“, naveo je.

Nastavi Citanje

Glas naroda

Kavarić: Ključne i rukovodeće pozicije u državi popunjene starim kadrovima DPS-a koji iznutra prave ogromnu štetu

Published

on

Advokat Dalibor Kavarić, pravni zastupnik Mitropolije crnogorsko-primorske i član njenog pravnog savjeta z vremena Amfilohija Radovića optužio je svojom objavom na društvenoj mreži Fejsbuk aktuelnu vlast Andrije Mandića i Milojka Spajića, tvrdeći da rade na povratku Demokratske partije socijalista (DPS) na vlast. U svom postu, Kavarić iznosi tvrdnje da su ključne i rukovodeće pozicije u državi, uključujući ministarstva, sekretarijate, uprave, direkcije, sudove i tužilaštva, popunjene starim kadrovima DPS-a koji iznutra prave ogromnu štetu i rade na sprovođenju ranijih programa DPS-a.

Kavarić je optužio novu vlast da je izdala, prodala i razočarala narod, ističući da su četiri godine nakon pobjede još uvek nisu uspjeli da se dogovore oko ključnih pitanja.

– Već četiri godine od pobjede, nijesu se ništa dogovorili i dalje pričaju o funkcijama, kolačima, podjeli, mjestima i foteljama. Još su na početku i ništa se nisu dogovorili –  napisao je on.

Nastavi Citanje

U Trendu