Connect with us

Glas naroda

ŠVERC KOKAINA: Crnogorska mafija, Sakra Korona i DPS

Published

on

Aprila 2020. godine objavljen je izvještaj Kancelarije Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal, a kriminalci iz Crne Gore su bili uključeni u šverc 30 tona kokaina, koji je zaplijenjen od 2017. Količina tog kokaina, iza koje stoje crnogorski šverceri, navodi drugi izvor, iznosi 41.5 tona.

Procjenjuje se da se u Evropi godišnje potroši 90 tona kokaina, čime se stiče utisak da je Crna Gora bila važna karika u čitavom tom lancu.

O svemu ovome je govorio predsjednik Pokreta za promjene, Nebojša Medojević u emisiji „Kontroverza“ emitovana na ADRIA televiziji.

Portal BORBA prenio je intervju, ali u djelovima.

Čitava priča oko šverca cigareta i Crne Gore počinje 2000, odnosno 2001. godine, kada je tada samo teritorija SRJ bila pod metom pažnje službi Italije i Velike Britanije zbog šverca cigareta.

„Pošto je naša crnogorska strana sarađivala sa italijanskom mafijom „Sakra Korona„, koja je dominirala jugom Italije, iako je punkt bio u Milanu, u hotelu Principe di Saoe, gdje je nekadašnja diplomatska predstavnica Crne Gore gospođa Pešić zakupila penthouse od 500 kvadrata. U tom penthouse-u su se sastajali pripadnici ove grupe sa licima koja su imala vrstu diplomatskog imuniteta kada je u pitanju njihov boravak u Italiji“, kazao je on.

Vremenom, pored cigareta koje su u Italiju dolazile iz Crne Gore, kreće se i sa švercom kokaina. U tom vremenu, ipak, u manjim količinama.

„Na kraju je to završeno sa mnogo većim iznosima, ali je punkt i dalje bio u Milanu, a novi dio posla je za crnogorsku mafiju odrađivao izvjesni Damir Pršeš rođen u Goraždu“kazao je Medojević.

Iznosi su postajali sve veći, a po Medojevićevim tvrdnjama, DPS se zainteresovao za taj posao i zbog gabarita robe i zbog njene vrijednosti.

Kokain je specifična vrsta droge gdje tražnja stalno raste, a samim tim mu raste i cijena. Proizvodnja je limitirana jer se proizvodi u džunglama Kolumbije, a list koke raste na velikim nadmorskim visinama kakvih ima samo na tom mjestu.

„Kolumbijska revolucionarna armija je ta koja proizvodi kokain. Taj kokain su koristili neki funkcioneri Demokratske partije socijalista i to onaj sa najvišom čistoćom, u hotelu Montenegro na Svetom Stefanu“, ispričao je Medojević.

Distribucija je, uglavnom, išla preko Kolumbije, a ubrzo Meksiko preko klana „Čapa„ preuzima ovaj unosan posao. U ovom trenutku je Ekvador postao ključna tačka odakle veliki tovari droge idu za Evropu a DPS, tvrdi Medojević, preuzima taj posao.

Izvor: BORBA

Glas naroda

Budva naš grad: Dok se gospođa Dokić prisjeća svoje istorije u DPS-u, mi pobjeđujemo

Published

on

Komične izvedbe iz kuhinje NSD (Nove srpske demokratije) posljednjih dana zasmijavaju javnost pa tako i posljednja Jasne Dokić koju je Andrija Mandić čuvao kao posljednji kec u rukavu pred izbore, navodi se u reagovanju grupe građana “Budva naš grad – Nikola Jovanović”.

Kako to i biva kod prevaziđenih političara, kako dodaju, promašili su i tajming i cilj, zbog čega će ostati praznih ruku 17. novembra.

“Od trenutka kad je Mandić predložio Jasnu Dokić za potpresjednicu opštine, znali smo plan koji je imao za cilj da se ‘otmu’ naša dva odbornika i da poput Džakovića promijene izbornu volju. Po principu ‘drži prijatelje blizu a neprijatelje još bliže’, po ko zna koji put smo nadigrali Andriju Mandića i pokušaj osvajanja Budve. Čeka vas debakl u neddelju, a nakon Budve i širom Crne Gore. Ovim putem poručujemo potpresjednici Dokić da dok se prisjeća svoje političke istorije u DPS-u, brojeći posljednje dane na funkciji, mi smo poslije nevjerovatne podrške birača i uspješne kampanje, već okrenuti budućnosti i političkoj revoluciji koja poslije nedjelje kreće iz Budve”, navode iz “Budva naš grad”.

Nastavi Citanje

Glas naroda

Jasna Dokić: Moj aranžman u DPS-u davno završen

Published

on

Potpredsjdnica Opštine Budva Jasna Dokić poručila je lideru liste “Budva naš grad” Nikoli Jovanoviću da je on taj koji se borio da formira manjinsku vlast sa Demoratskopm partijom socijalista (DPS) nakon majskih izbora, čemu se ona jasno usprotivila.

Dokić je reagovala na tekst “Budva naš grad: Dokić otišla po nalogu Marovića koji rukovodi kampanjom koalicije ‘Za budućnost Budve’”.

“Dok ste se Vi, gospodine Jovanoviću, ‘rovovski’ borili da formirate vlast uz manjinsku podršku DPS-a, ja sam jasno rekla da to ne dolazi u obzir. Osmi novembar je Dan oslobođenja Budve, i tada se nakon liturgije uvijek polagao vijenac na spomen obilježje na ulazu u Stari grad. Zaista mi je žao gospodine Jovanoviću, što zbog DPS-a, niste smjeli da dođete i prisustvujete polaganju vijenca. Taj čin nikada u istoriji Budve nije bio predstava za javnost”, poručila je Dokić i dodala:

“Obzirom da sam bila jedan od osnivača liste ‘Budva naš grad’, imam obavezu da obavijestim javnost da odluke o koalicijama, rasporedu na listi i ključnim političkim odlukama niste mogli donositi sami, bez konsultacije sa ostalim osnivačima. Ne dozvoljavam da bilo ko donosi odluke u moje ime”, naglasila je Dokić.

Kako je istakla “o mom angažmanu u DPS-u koji je završen davne 1998. godine, upoznala sam sve odbornike i građane na 10. Sjednici Skupštine opštine”.

“Nakon toga ni vama nije smetalo da glasate za moj izbor na mjesto potpredsjednice. Gospodine Jovanoviću, cijenim vašu zabrinutost oko mog daljeg poslovnog angažmana, i da Vam olakšam stvari, jasno Vam kažem da niko od aktera političke scene u Crnoj Gori neće imati uticaj na moje buduće zanimanje.Obzirom da ste imputirali da sam sa još jednim odbornikom htjela da promijenim izbornu volju građana Budve, i da ćete čitav slučaj prijaviti u Specijalno državno tužilaštvo i Vrhovno državno tužilaštvo, pozivam vas gospodine Jovanoviću da to odmah i uradite, jer je opšte poznato građanima Budve da vam to i te tako polazi za rukom”, zaključila je Dokić.

Nastavi Citanje

Društvo

“Njegoševo ime se ne može izbrisati, iako je Đukanović htio da ga minimalizuje”

Published

on

Očigledna je bila nelagodnost dugogodišnjeg crnogorskog režima i bivšeg predsjednika Mila Đukanovića u vezi sa Petrom II Petrovićem Njegošem, smatra profesor i književnik Milo Lompar.

“Bivši režim je težio da što više potisnu Njegoševo prisustvo u kolektivnoj svijesti naroda u Crnoj Gori, a zatim su predstavnici u školama, ali i univerzitetski i akademski predstavnici njegovo pjesničko nasljeđe krivotvorili ili u izvjesnom stepenu podvrgavali iznevjeravanju”, rekao je Lompar u emisiji “Klub A plus”.

Lompar smatra da je na srpskim tradicijima Crna Gora formirala svoju kolektivnu svijest, ali sve je bilo jako podložno preinačenjima.

“Njegoševo ime u Crnoj Gori se ne može izbrisati, a htjeli su da ga prilagode političkom i društvenom inženjeringu”, ocijenio je on.

Prema njegovim riječima, tako je dolazilo do različitih pokušaja da se Njegoševo prisustvo minimalizuje i skrajne kako bi se na neki način postigao određeni politički cilj.

“Ne može se Njegoš ukalupljivati u ono što su trenutni interesi, bilo da su materijalni ili statusni”, zaključio je Lompar.

Nastavi Citanje

U Trendu