Connect with us

Glas naroda

Đoković osvojio sedmi put Pariz i oborio još jedan rekord!

Published

on

Novak Đoković je vladar Pariza. U finalu mastersa savladao je Grigora Dimitrova sa 2:0 po setovima 6:4 i 6:3, te tako po sedmi put podigao trofej u gradu svjetlosti.

Đoković je ovim uspjehom došao do jubilarne 40. titule na mastersima, te nastavio nevjerovatan niz ove godine. Vezao je srpski teniser 18 pobjeda, a ovo mu je 31. trijumf u posljednja 32 meča.

Srpski teniser je u prvom setu bio siguran i bio mu je dovoljan jedan brekk da dođe do prednosti. Dimitrov je u drugom setu pravio veliki broj grešaka. Na kraju imao je 33 neiznuđene greške što je najbolji teniser svijeta zano da kazni pa je rekordni sedmi put podigao trofej u Parizu.

Ovim trijumfom Đoković je napravio značajan korak i ka osvajanju prve pozicije na kraju godine jer mu je za to sad potrebna samo jedan pobjeda na završnom mastersu u Torinu.

Đoković je nakon trijumfa izjavio da je ponosan na trijumf na mastersu u Parizu i dodao da je finalni meč protiv Bugarina Grigora Dimitrova bio neizvjesniji nego što rezultat govori.

Đoković je danas u finalu mastersa u Parizu pobedio Dimitrova 6:4, 6:3. Srpski teniser je po sedmi put u karijeri trijumfovao u glavnom gradu Francuske, a ujedno je stigao do 40. mastersa u karijeri.

“Ovo je jedna od najznačajnijih pobjeda. Bio sam tri meča na rubu poraza. Bliži porazu nego pobjedi prije ovog današnjeg. Tim više ovaj trijumf i trofej u Parizu znači više. Zahvalio bih se svom timu što je bio uz mene. Oni znaju šta smo prošli ovih dana. Ogromni izazovi. Na taj način pobjeda je još slađa“, rekao je Đoković po završetku meča.

On je poželio Dimitrovu sreću u nastavku karijere.

Prošao sam mnogo puta kroz ono što on prolazi sada. Nadam se da će on nastaviti da igra sjajan tenis. Želim mu sve najbolje u nastavku karijere. Grigore, izvini zbog rezultata. Nije lako izgubiti finale, ali želim da nastvaiš dalje. Igraš fantastičan tenis. Bravo za tebe i tvoj tim, porodicu. Lijepo je dijeliti teren sa tobom, dugo smo zajedno na Turu. Mi smo veterani, 30+ generacija“, rekao je Đoković na svečanoj ceremoniji dodjele pehara.

“Hoću da se zahvalim mom timu. Hvala što ste uz mene, ove nedjelje je bilo izazovno. Bio sam na ivici, vi ste mi pomogli van terena, oporavak, priprema… Ovo je i vaša pobjeda koliko i moja“, dodao je najbolji teniser svijeta.

Đoković je zahvalio organizatorima na francuskom jeziku, a potom je navijače u Parizu nazvao “specijalnim”.

“Hvala vam na energiji koju ste mi dali” istakao je srpski teniser.

Đoković je ove sezone osvojio šestu titulu, a 97. u karijeri.

Tri puta sam se vraćao sa ivice, četvrtak, petak, subota. Nekako sam pronašao dodatnu brzinu. Danas smo obojica bili stegnuti na početku. On je ostao bez gasa, ali sam našao taj dodatni udarac. Mislim da je meč bio neizvjesniji nego što rezultat govori, ali još jedna velika pobeda. Ponosan sam“, istakao je Đoković.

Glas naroda

Budva naš grad: Nedopustivi i sramni pritisci na birače da suprotno slobodnoj volji glasaju jednu koaliciju!

Published

on

Na lokalnim izborima u Budvi koji će se održati 26.maja nastupiće izborna lista pod nazivom „Budva naš grad“ čiji će nosilac biti aktuelni predsjednik skupštine Opštine Budva Nikola Jovanović.

Svjedoci smo ovih dana velikog pritiska koji se vrši na birače da suprotno zakonima i slobodnoj volji daju svoj glas jednoj koaliciji. Mi, kao predstavnici građanske liste “Budva, naš grad – Nikola Jovanović” smatramo da je ponašanje koje ispoljavaju aktivisti te političke grupacije nedopustivo i u najmanju ruku, sramno“, navode u saopštenju.

Kako kaži, Budva naš grad podržava sve građane koji se odluče da podnesu krivičnu prijavu protiv lica koja vrše nedozvoljen pritisak u cilju mijenjanja izborne volje pojedinaca.

Takođe, pozivaju da se na predstojećim izborima izjašnjavaju slobodno i bez straha, a da su vrata njihove kuće uvijek otvorena za njih.

Žao nam je što su se nekadašnji saborci odlučili da u potpunosti primjenjuju sistem koji je kreirao bivši režim, i što na žalost, u želji da zasjednu u fotelje više nisu u stanju da povuku granicu između pristojnog ponašanja i nasilništva“, navode oni i dodaju:

Budva naš grad je autentična građanska lista, koja je kao programski i politički princip postavila borbu protiv nezasitih partijskih centrala iz Podgorice, a koje kako vidimo, mogu da promjene i zastavu i ideologiju, ali zajedničko im je uvijek loša namjera prema Budvi“.

Podjelite tekst putem:

 

Nastavi Citanje

Glas naroda

Više graničnih policajaca uhapšeno zbog primanja mita

Published

on

Granični policajci Nikola Janičić, Zoran Radonjić, Igor Živković, Enver Drešaj, Momo Popivoda, Ivan Boljević, Vaso Radunović i Dragoman Milošević uhapšeni su danas.

Prema nezvaničnim saznanjima Vijesti, slobode su lišeni na radnom mjestu na Graničnom prelazu Božaj.

Prema istim informacijama granični policajci sumnjiče se za primanje mita.

Iz Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) u Podgorici je saopšteno da je ta institucija izdala nalog da se uhapsi osam graničnih policajaca.

“U predmetu koji je u radu u ovom tužilaštvu zbog krivičnog djela – primanje mita, Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici, izdalo je nalog Ministarstvu unutrašnjih poslova – Odjeljenju za unutrašnju kontrolu policije da se liši slobode osam policijskih službenika Sektora granične policije (J.N., R.Z., Ž.I., E.D., P.M., B.I., R.V. i M.D.)”, navodi se u saopštenju ODT u Podgorici.

Nastavi Citanje

Glas naroda

Đukanović: Onaj ko radi ovo što sada radi, taj ne shvata da je već otpočeo novu stranicu crnogorskih osveta

Published

on

U Crnoj Gori je na sceni politički revanšizam kao nova stranica tradicije crnogorskih osveta, kazao je nekadašnji predsjednik države, Vlade i Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović.

On je istakao da “onaj ko radi ovo što sada radi, taj ne shvata da je već otpočeo novu stranicu crnogorskih osveta”.

“I jako griješi ako u onim lisicama nad kojima likuje, na rukama drugih ljudi, ne prepoznaje svoje lisice sjutra”, dodao je Đukanović.

Živimo u jako zatrovanoj atmosferi. Atmosferi koja govori da će se ćeranija po Crnoj Gori nastaviti. Zašto na to upozoravam? Crnogorsko društvo je društvo osvetnika. Nije to karakteristično samo za albanske zajednice, za koje se uglavnom vezuje krvna osveta. Treba da se prisjetimo da u srcu Crne Gore, u Katunskoj nahiji, krvna osveta među određenim starocrnogorskim porodicama traje duže od 200 godina. E, ko to ne zna taj ne razumije kako je opasno kada vam jedina politika nakon dolaska na vlast postane revanšizam. Revanšizam je samo političko ime za osvetu. To znači da ne postoji svijest o tome da treba podvući crtu ispod crnogorske prakse osvete”, naveo je on u intervjuu za Antenu M.

Nastavi Citanje

U Trendu